Festiwal Muzyki Niemechanicznej Around the rock
Strona główna / Sport, Turystyka i Gospodarka / Stałe imprezy miejskie / Festiwal Muzyki Niemechanicznej Around the rock

Autor: Ernestyn SteuerFestiwal „Around the Rock” powstał w 2002 roku jako mały przegląd kapel rockowych. Pomysłodawcą imprezy był Grzegorz Wolny, lider czerwieńskiej kapeli „Popiół”. Z założenia miała to być impreza promująca lokalne zespoły muzyczne, dająca możliwość wystąpienia na scenie przed publicznością. Jednak z każdą edycją festiwal przeradzał się w imprezę o coraz większym zasięgu. Festiwal nie ogranicza się do jednego gatunku muzyki, ale jest otwarty na niemal wszystkie współczesne nurty muzyki rockowej. „Around The Rock” adresowany jest do mieszkańców całej Polski bez ograniczeń wiekowych. Daje możliwość spotkań, wymiany doświadczeń i prezentacji twórców i wykonawców związanych z nurtem muzyki rockowej w regionie.

Dzięki promowaniu uniwersalnych wartości w pozytywny sposób oddziałuje zarówno na uczestników, publiczność jaki środowisko. Wyłania najciekawszych wykonawców poprzez obecne na imprezie media oraz jury składające się z wybitnych instrumentalistów, recenzentów muzycznych, prezenterów rozgłośni radiowych. Promuje poprzez rejestrację audiofoniczną zespołów w studiu nagrań Miejskiego Ośrodka Kultury. W ten sposób zapewnia się młodym artystom szansę zaistnienia na profesjonalnym rynku muzycznym. Dla laureatów festiwalu przewidziane są również warsztaty z emisji głosu, ruchu i komunikacji scenicznej oraz warsztaty muzyczne – gitara, perkusja, instrumenty klawiszowe.

Festiwal jest przedsięwzięciem kulturalnym propagującym aktywny i wolny od nałogów styl życia, stanowi alternatywę spędzania czasu wolnego.

Do 24 lutego Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach przyjmuje zgłoszenia zespołów do części konkursowej X edycji festiwalu Around The Rock.

Festiwal już 2 czerwca! Nie zabraknie atrakcji!Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie – zapoznaj się z regulaminem zamieszczonym poniżej.

Polecamy także spot promujący festiwal:
http://www.myspace.com/music/player?song=http%3A%2F%2Fwww.myspace.com%2Fatrfestival%2Fmusic%2Fsongs%2Fspot-atr-2012-86208997

oraz stronę: http://www.atrfestival.pl/


REGULAMIN KONKURSU FESTIWALU MUZYKI NIEMECHANICZNEJ
"AROUND THE ROCK 2012" CZERWIONKA-LESZCZYNY

ORGANIZATOREM FESTIWALU JEST MIEJSKI OŚRODEK KULTURY
W CZERWIONCE - LESZCZYNACH. (WWW.MOKCL.PL)

DLA LAUREATÓW KONKURSU PRZEWIDZIANO NAGRODY:
GRAND PRIX: 8000 ZŁOTYCH
I NAGRODA: NAGRANIE TELEDYSKU
II NAGRODA: 50 GODZIN W STUDIU NAGRAŃ
NAGRODA PUBLICZNOŚCI: ZESTAW AKCESORIÓW MUZYCZNYCH O WARTOŚCI 500 ZŁ

Laureaci odbiorą nagrody po ogłoszeniu werdyktu przez jury.

ORGANIZATOR GWARANTUJE KWOTĘ 500 ZŁ JAKO ZWROT KOSZTÓW DLA KAŻDEGO Z ZESPOŁÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W KONKURSIE.
1.W konkursie mogą wziąć udział zespoły wykonujące muzykę w stylach:
rock, indie, reggae, punk, heavy metal itp., które nie mają podpisanego kontraktu fonograficznego z czołowymi wytwórniami fonograficznymi (Warner Music Poland, Universal Music Polska, EMI Music Poland, SonyBmg Polska).

2.Liczba członków zespołu nie może przekroczyć 9 osób.

3.Jury oceniać będzie: technikę wykonawczą, kompozycję, rytm, intonację, teksty utworów, ogólny wyraz artystyczny i sceniczny.

3.Jury dokona wyboru 11 konkursowych zespołów spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski i krajów ościennych. Dodatkowo zostaną wybrane 4 zespoły na listę rezerwową.

4.W dniach od 1 do 20 marca 2012 roku na stronie internetowej festiwalu zostanie przeprowadzony ranking najwyżej ocenionych przez internautów zespołów. Zwycięzca rankingu zostanie automatycznie zakwalifikowany do części konkursowej.

5.W dniu 23 marca 2012 roku na stronie internetowej festiwalu zostanie opublikowana lista 12 grup zakwalifikowanych do konkursu.
6.Na utwory 12 wyłonionych zespołów będzie można głosować do 25 maja na stronie internetowej www.atrfestival.pl. Zespół, który zdobędzie największą liczbę głosów internautów w dniu festiwalu otrzyma nagrodę publiczności.

7.Podczas przesłuchania konkursowego w dniu festiwalu każdy zespół wykonuje 3-4 utwory, których łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 20 minut. Zespół będzie miał 10 minut czasu na przygotowanie się do koncertu. Czas przygotowania powyżej 10 minut wliczany będzie w czas prezentacji. Kiedy łączny czas przygotowania i prezentacji przekroczy 30 minut występ może być przerwany przez członka jury bądź organizatora.

8.Ogłoszenie wyników nastąpi bezpośrednio po naradzie jury w dniu konkursu przed występem gwiazdy festiwalu.

Organizator zastrzega sobie prawo do:

swobodnego podziału nagród przez jury,
swobodnego dysponowania zgromadzonym materiałem dźwiękowym, video i fotograficznym oraz jego rozpowszechniania,
wykorzystania jednego utworu każdego z zakwalifikowanych zespołów w celu wyprodukowania płyt CD na potrzeby promocji festiwalu (składanka konkursowa wydawana przez Organizatora).
zamieszczenie dowolnych fragmentów w formacie mp3 na stronie internetowej festiwalu.

Organizator zapewnia:

profesjonalne nagłośnienie koncertu,
pomoc techniczną i akustyczną,
backline: zestaw perkusyjny (bez blach, werbla i stopy); 2x wzmacniacz gitarowy; 1x wzmacniacz basowy.

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W KONKURSIE JEST:
nadesłanie autorskiego materiału demo wraz z krótkim opisem zespołu na adres:
Miejski Ośrodek Kultury ul. Wolności 2, 44-230 Czerwionka - Leszczyny
z dopiskiem: "ZGŁOSZENIE AROUND THE ROCK 2012"
lub na adres e-mail:

festival.atr [at] gmail.com

do dnia 24 lutego 2012 roku

wyrażenie zgody na rejestrację (audio i video) koncertu konkursowego do celów promocyjnych festiwalu
wypełnienie formularza zgłoszeniowego.


Postanowienia końcowe

1.Wszelkie kwestie nie ujęte w regulaminie rozstrzyga Organizator.
2.Zgłoszenie do udziału w Festiwalu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
3.Organizator zastrzega sobie prawo do dokonania zmian w niniejszym regulaminie.

Regionalny Ośrodek EFS
mosir
PROJEKTOWANIE STRON: INTRACOM