Ścieżki przyrodniczo-edukacyjne
Strona główna / Sport, Turystyka i Gospodarka / Rekreacja i sport / Ścieżki przyrodniczo-edukacyjne

Czerwionka – Leszczyny, to wyjątkowo malownicze miejsce położone w dorzeczu Odry, w południowo – zachodniej części województwa śląskiego. Oddalona jest o 40 km od Katowic i 45 km od granicy z Czechami, a powierzchnia 114,64 km2 stawia miejscowość w rzędzie największych terytorialnie gmin tej części województwa. Czerwionka-Leszczyny łączy w sobie miejski charakter dzielnic, z obszarami rolniczymi sołectw o dużych walorach przyrodniczych i rekreacyjnych.


Czerwionka-Leszczyny to nie tylko pogórniczy krajobraz. Pomimo hałd, szybów kopalnianych czy wyrobisk poprzemysłowych, gmina posiada jeszcze inne oblicze. Czerwionka-Leszczyny to dziesiątki kilometrów zielonych terenów, lasów, stawów, uroczych zakątków przyrody, zabytków techniki i drewnianej architektury. Staramy się popularyzować te atrakcyjne miejsca poprzez tworzenie przyrodniczo-edukacyjnych ścieżek i tras.

Mamy nadzieję, że poniższy opis ścieżek edukacyjnych i przyrodniczych gminy będzie dla Państwa zachętą do poznania walorów przyrodniczych i kulturowych naszej „małej ojczyzny”.

Regionalny Ośrodek EFS
mosir
PROJEKTOWANIE STRON: INTRACOM