Aktualności szczegóły
Strona główna / Aktualności / Aktualności szczegóły
18-09-2013 r.
Familok przy ul. Mickiewicza pięknieje


Trwa wymiana dachu w zabytkowym budynku przy ul. Mickiewicza.


Inwestycję finansują mieszkańcy, którzy utworzyli tzw. małą wspólnotę mieszkaniową. Nadzorem organizacyjnym i budowlanym przedsięwzięcia zajął się Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Czerwionce-Leszczynach. "Mieszkańcy dają wspaniały przykład odpowiedzialności, traktowania swojego familoka jak własnego domu. Z taką postawą, wbrew pozorom, nie spotykamy się często" - mówi dyrektor ZGM Marian Uherek.


Decyzja o remoncie wynikała ze złego stanu technicznego pokrycia dachowego budynku. Zakres prac obejmować będzie naprawę i wzmocnienie więźby dachowej, ocieplenie stropu, wymianę pokrycia dachowego i orynnowania. Koszty remontu dachu wynoszą 150 tys. zł. Wykonawca ma zakończyć prace 18 października.

"Po zakończeniu remontu z pewnością zwiększy się komfort mieszkańców, będzie można zagospodarować strych i wykorzystać tę obecnie nieużytkowaną przestrzeń. Zmniejszeniu ulegną, oczywiście, koszty ogrzewania oraz środki wydatkowane na bieżące remonty. Poprawi się także estetyka budynku. Warto zwrócić uwagę, że ulica Mickiewicza to jedna z najładniejszych na terenie całego osiedla familoków. Budynki są zadbane, a latem wręcz toną w kwiatach – wylicza M. Uherek i dodaje – Nie udałoby się zrealizować tego zadania, gdyby nie zaangażowanie mieszkańców familoka".Regionalny Ośrodek EFS
mosir
PROJEKTOWANIE STRON: INTRACOM