Teatralny Zespół Integracyjny Dziewiątka
Strona główna / Kultura / Zespoły artystyczne / Teatralny Zespół Integracyjny Dziewiątka

ul. Przedszkolna 1
44-238 Czerwionka-Leszczyny
 (032) 431 29 91
instruktor: Piotr Adamczyk


Zespół istnieje od 1991 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Czerwionce-Leszczynach, czyli od samego początku działalności tej placówki. W Dziewiątce występuje grupa kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół Specjalnych, których pracą kieruje Piotr Adamczyk. Jak dotąd dwukrotnie współpracowali oni z Beatą Frycz - komponującą i realizującą muzykę „na żywo”.

Każdego roku powstają jedna - dwie inscenizacje oraz etiudy i „jasełka” w zmieniających się formach teatralnych. Od 1998 roku realizowane są spektakle „dramatyczne”. Tematyka przedstawień związana jest bezpośrednio z zainteresowaniami dzieci i jest przez nie wybierana, a forma zmienia się w zależności od możliwości i umiejętności młodych wykonawców. Przez pierwsze trzy lata zespół działał przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej, a od roku 1995 przy Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

Zespół w pełni i bezpośrednio realizuje ideę integracji. Młodzi aktorzy występowali zarówno na imprezach organizowanych dla szkół specjalnych, jak i masowych, uzyskując wiele nagród i wyróżnień.

Regionalny Ośrodek EFS
mosir
PROJEKTOWANIE STRON: INTRACOM