Leszczyny 2006
 Laureaci 2006
  Firma Handlowo-Produkcyjna Małgorzata i Zdzisław Koźlik
F.U.H. "WULKANEX" Joanna i Krystian Dworowy
"APOTEFARM" Sp. z o.o. Aleksandra i Krzystof Potempa
"KOMART" Sp. z o.o.
"Bar uniwersalny Palowiczanka" Halina i Henryk Paszek


Firma Handlowo-Produkcyjna Małgorzata i Zdzisław Koźlik

Firma Handlowo – Produkcyjna Koźlik Zdzisław została założona w 1990 roku jako firma rodzinna i od początku zajmuje się handlem artykułami spożywczymi i przemysłowymi na terenie Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny. W 2001 roku powstała firma Handel i Produkcja Pani Małgorzaty Koźlik, która zajmuje się produkcją cukierniczą oraz handlem artykułami cukierniczymi i spożywczymi. Działalność Pani Małgorzaty również prowadzona jest na terenie naszej gminy. W firmach Państwa Koźlik na dzień dzisiejszy w 6 placówkach zatrudnienie znalazło 28 osób.


Pani Małgorzata i Pan Zdzisław chętnie wspierają inicjatywy charytatywne podejmowane na rzecz społeczności lokalnej.

F.U.H. "WULKANEX" Joanna i Krystian Dworowy

Centrum Motoryzacyjne „Wulkanex” rozpoczęło działalność w 1992 roku, początkowo jako Firma Usługowo – Handlowa „Wulkanex”, której właścicielem jest Pan Krystian Dworowy, W późniejszym czasie do Centrum Motoryzacyjnego dołączyła Firma Eksport-Import Pani Joanny Dworowy żony Pana Krystiana. Obecnie Centrum Motoryzacyjne prowadzi:

 • Sprzedaż części i akcesoriów samochodowych,
 • Sprzedaż opon, olei, filtrów i tłumików a także usługi w zakresie:
  • mechaniki samochodowej,
  • wulkanizacji i konserwacji,
  • wymiany i naprawy układów wydechowych,
  • diagnostyki komputerowej,
  • laserowego ustawiania geometrii kół,
  • montażu instalacji gazowych.

Od trzech lat na terenie zakładu działa myjnia samochodowa. Firma zajmuje się także Sprzedażą artykułów elektrycznych, metalowych i narzędzi. Na dzień dzisiejszy Centrum Motoryzacyjne oprócz siedziby w Czerwionce posiada także punkt w Gliwicach i punkt handlowy w Bełku. Państwo Dworowy zatrudniają obecnie 24 osoby, jednakże firma stale się rozwija i planowane jest zatrudnienie kolejnych 6 – 8 osób. Nadrzędnym celem firmy jest jej dynamiczny rozwój, wysoka jakość usług na profesjonalnych urządzeniach i solidna praca. Należy dodać, że państwo Joanna i Krystian Dworowy bardzo angażują się w działalność charytatywną na rzecz dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy.

"APOTEFARM" Sp. z o.o. Aleksandra i Krzystof Potempa

Firma „APOTEFARM” rozpoczęła działalność w 1996 roku zakładając pierwszą aptekę przy ul. Dr Rostka 2. W następnych latach powstawały kolejne apteki w naszej gminie. Na dzień dzisiejszy firma zatrudnia 17 osób personelu fachowego i pomocniczego. W aptekach odbywali staże zarówno technicy jak i studenci farmacji.

Apteki Firmy „APOTEFARM” prowadzą pełen zakres specyfików farmakologicznych, leków psychotropowych, parafarmaceutyków oraz jako jedyne w okolicy prowadzą laboratorium do wykonywania kropli ocznych.

Firma nastawiona jest na ciągły rozwój, zamierza rozszerzyć swoją działalność, a tym samym utworzyć nowe miejsca pracy dla mieszkańców naszej gminy.

"KOMART" Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „KOMART” Sp. z o.o. powstało w 1991 roku w wyniku prywatyzacji Miejskiego Przedsiębiorstwa gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Knurowie.

Największą inwestycją firmy było wybudowanie i otwarcie 1997 roku nowoczesnego, reprezentującego najwyższy poziom technologiczny, spełniającego wszystkie standardy Unii Europejskiej składowiska odpadów komunalnych. Od tego momentu potencjał firmy został skierowany na kompleksowe rozwiązywanie problemów dotyczących gospodarowania odpadami.

Poza tym głównym profilem działalności firmy zajmuje się ona również przedsięwzięciami budowlanymi mającymi zwłaszcza na celu poprawienie infrastruktury handlowo – usługowej w danej gminie. Między innymi Spółka wybudowała pawilony handlowe w Czerwionce – Leszczynach, w Knurowie czy Kuźni Raciborskiej.

"Bar uniwersalny Palowiczanka" Halina i Henryk Paszek

Firma Państwa Haliny i Henryka Paszek „Bar Uniwersalny Palowiczanka” powstała 1 kwietnia 1992 roku. Swoją działalność rozpoczęła w dzierżawionej „Restauracji Palowiczanka”. W 1998 roku państwo Paszek wykupili restaurację na własność. Od tego momentu w obiekcie wykonano wiele remontów i inwestycji mających na celu przystosowanie obiektu do wymogów i oczekiwań klientów.

Głównym kierunkiem działalności firmy jest organizowanie okolicznościowych spotkań i przyjęć. Goście, którzy mieli okazję korzystać z gościnności Państwa Paszek, bardzo sobie cenią jakość i sposób podawania potraw na przyjęciach. Kuchnia serwowana w restauracji jest słynna na całą okolicę. W firmie oprócz Pani Haliny i Pana Henryka zatrudnione są 3 osoby na stałe i 1 osoba dorywczo.

Oprócz działalności gospodarczej, Państwo Paszek bardzo chętnie udostępniają swoją restaurację do organizowania imprez środowiskowych, min. od 10 lat udostępniają swój lokal na organizowane corocznie spotkanie seniorów. Dużym zainteresowaniem cieszą się coroczne zabawy dożynkowe. Aktywnie włączają się również w życie społeczne mieszkańców: Pani Halina działa w Kole Gospodyń Wiejskich w Palowicach a Pan Henryk już III kadencję działa w Radzie Sołeckiej Palowic. 
 

Regionalny Ośrodek EFS
mosir
PROJEKTOWANIE STRON: INTRACOM